O pracowni

12932562_1166776893340707_7944457460790386191_n

Pracownia Stary Młyn

Magiczne miejsce, powstałe z marzeń i fascynacji ludźmi podążającymi za swoją pasją.
W 2008 roku w zapomnianym budynku zabytkowego młyna,
powstało artystyczne atelier, gdzie każdy, kto pragnie rozwijać swoje zdolności plastyczne może przeżyć niezapomnianą przygodę ze sztuką.
Nasze spotkania to przede wszystkim kurs nauki rysunku i malarstwa, ale także wspólna przestrzeń na złapanie oddechu i czasu na samorealizację w pędzącym świecie.

marti_profil_mlyn

Marta Sendłak-Marcula

Urodzona w 1977 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom: pracownia malarstwa prof.Stanisława Kortyki, tytuł: magister edukacji artystycznej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom: pracownia malarstwa i multimediów prof.Zbigniewa Bajka, tytuł: magister sztuki.

W latach 2003-2008 nauczyciel rysunku i malarstwa oraz wychowawca w Liceum i Gimnazjum Plastycznym w Zielonej Górze. Współautor i koordynator cyklu warsztatów Otwarte Działania Twórcze. Prowadząca liczne warsztaty plenerowe i muzealne. W latach 2005-20010 nauczyciel rysunku w szkołach policealnych na kierunku architektura wnętrz.

Od lat zajmuje się edukacją artystyczną, czerpiąc z tego radość i ogromną satysfakcję. Swoją pracą towarzyszy ludziom, którzy z pasją dążą do celu i odnoszą sukcesy. Swoje marzenia o własnej pracowni autorskiej spełnia w ukochanym Szczecinie otwierając najpierw Pracownię Stary Młyn, potem Pracownię Pogodno, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka pracownianego bolga.

piotr_s_strona

Piotr Urbanek

Urodzony  w 1976r. w Kielcach. Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie/ 2001r – dyplom na wydziale grafiki/ w pracowni wklęsłodruku Prof. S. Wejmana – cykl kolorowych akwafort pt.: „Mitomania” (cykl parafraz greckich mitów). Doktorat – cykl prac malarskich pt.: „Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych”, w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach – kierunek malarstwo, w pracowni prof. W. Łuczaja.

Wystawy indywidualne: 2005 – wystawa rysunków – galeria Baltable, Limerick, Irlandia 2006 – wystawa grafik – galeria DruchStudio, Trenton, Usa 2009 – wystawa malarstwa i rysunku – BWA Kielce, Polska.
Nagrody: 2012 – Rektora UJK za obraz „Imprint, czyli mocne przeczucie nieśmiertelności” 35 „Przedwiośnie” BWA, Kielce 2013 – Centrum Jidisz III nagroda za komiks „Czasy Mesjasza” 2014 – Rektora UJK za obraz „Anno Satanae 2014” i obiekt „Zabawka religijna” 37 „Przedwiośnie” BWA, Kielce 2015 – I nagroda w ogólnopolskim konkursie MSZ „Polska dla wszystkich”.

W sztuce interesują go mistycy i wizjonerzy – William Blake, Austin Osman Spare, Leonora Carrington – oraz teozoficzne ujęcie całokształtu. Sztukę traktuje jako transcendentną terapię i podróż w bezruchu. Swoje obrazy (obrazy siebie) traktuje jako bestiariusze – pomosty przerzucone od brzegu średniowiecza do komiksowej współczesności. Intryguje go filozofia, religie, paleoastronautyka nieświadomości. Kocha czytać książki, oglądać dobre filmy, chodzić po górach. Ma kota na punkcie kotów.