O nas

Pracownia Pogodno – młodsza siostra Pracowni Stary Młyn to miejsce stworzone z myślą o edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Prowadzimy lekcje rysunku i malarstwa, zajęcia z kompozycji, elementy projektowania i rękodzieła dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz lekcje rysunku i malarstwa, podstaw projektowania i kompozycji dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zapraszamy na nasze zajęcia!

Pracownia Pogodno – kadra

marti_profil_pogodno

Marta Sendłak-Marcula

Urodzona w 1977 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom: pracownia malarstwa prof.Stanisława Kortyki, tytuł: magister edukacji artystycznej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom: pracownia malarstwa i multimediów prof.Zbigniewa Bajka, tytuł: magister sztuki.

W latach 2003-2008 nauczyciel rysunku i malarstwa oraz wychowawca w Liceum i Gimnazjum Plastycznym w Zielonej Górze. Współautor i koordynator cyklu warsztatów Otwarte Działania Twórcze. Prowadząca liczne warsztaty plenerowe i muzealne. W latach 2005-20010 nauczyciel rysunku w szkołach policealnych na kierunku architektura wnętrz.

Od lat zajmuje się edukacją artystyczną, czerpiąc z tego radość i ogromną satysfakcję. Swoją pracą towarzyszy ludziom, którzy z pasją dążą do celu i odnoszą sukcesy. Swoje marzenia o własnej pracowni autorskiej spełnia w ukochanym Szczecinie otwierając najpierw w 2005 roku Pracownię Stary Młyn, potem Pracownię Pogodno, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka pracownianego bloga.

Kasia profilowe 1

Katarzyna Macioł

Urodzona w 1984 r. w Gryfinie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie na kierunku snycerstwo. W 2010 roku ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki, tytuł: magister sztuki.
Zawodowo zajmuje się malarstwem olejnym zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2014 roku otworzyła działalność gospodarczą, w której zajmowała się renowacją mebli. Prowadziła lekcje rysunku i malarstwa dla kandydatów do liceum plastycznego, a także warsztaty dla dzieci w Empiku oraz letnie półkolonie malarskie w Podjuchach. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz plenerów malarskich. Związana ze szczecińskim ZPAP od 2015 roku.
Od wczesnych lat szkolnych z zamiłowaniem rozwija swoje umiejętności plastyczne i z wielką radością dzieli się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Od 2019 roku prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Pracowni Pogodno.

magda profilowe

Magdalena Sakowska-Carło

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalność MULTIMEDIA. Dyplom licencjacki: pracownia działań audowizualnych prof.dr.hab Kamil Kuskowski, dyplom magisterski: pracownia fotografii Dr hab. Łukasz skąpski i pracownia rysunku prof. Zbigniew Taszycki
Tytuł: magister sztuki uzyskany w roku 2015. W roku 2016 stażystka na Wydziale Fotografii Akademii Sztuki.

Uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych, kuratorka wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie “Gdzie jesteś?”.
Autorka ilustracji do wydawnictwa poetyckiego.

Od lat zaprzyjaźniona z pracownią Stary Młyn i Pogodno. Swoje doświadczenia i umiejętności chce przekazywać najbardziej kreatywnym, czyli dzieciom i młodzieży rozwijając ich potencjał i wyobraźnię.

Od 2015 roku prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Pracowni Pogodno oraz warsztaty wakacyjne w  Pracowni Stary Młyn.

agata-profilowe

Agata Strychalska

Urodzona w 1984 roku w Stargardzie Szczecińskim. Od dziecka zainteresowana sztuką. Absolwentka Szczecińskiego Liceum Plastycznego, specjalność Wystawiennictwo. Dyplom: Fotografia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się fotografią, projektowaniem graficznym i projektowaniem ubioru.

Od 2014 łączy swoje zainteresowania, pod marką PICCA przenosząc swoje fotografie na koszulki i tuniki. W czasie studiów prowadziła zajęcia z rysunku i malarstwa, przygotowujące młodzież do egzaminów wstępnych do Liceum Plastycznego. Uczestniczka wielu wystaw i laureatka konkursów w kraju i za granicą.Jej prace były wystawiane m.in. w Poznaniu, Warszawie, Bratysławie (Słowacja), Lwowie (Ukraina), Kabelvag (Norwegia) czy Dhace (Bangladesz). W latach 2005-2010 pracowała jako kreatywna opiekunka do dzieci. Uwielbia spędzać czas z dziećmi na zabawach plastycznych, łącząc beztroskę tworzenia z rozwijaniem wyobraźni, kreatywności i jednoczesnym doskonaleniem warsztatu maluchów. Od 2015 roku nauczyciel prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży w Pracowni Pogodno i Pracowni Stary Młyn.