Close
Skip to content

O pracowni

O pracowni

Pracownia Stary Młyn

Magiczne miejsce, powstałe z marzeń i fascynacji ludźmi podążającymi za swoją pasją.
W 2008 roku w zapomnianym budynku zabytkowego młyna,
powstało artystyczne atelier, gdzie każdy, kto pragnie rozwijać swoje zdolności plastyczne może przeżyć niezapomnianą przygodę ze sztuką.
Nasze spotkania to przede wszystkim kurs nauki rysunku i malarstwa, ale także wspólna przestrzeń na złapanie oddechu i czasu na samorealizację w pędzącym świecie.

O pracowni

Marta Sendłak-Marcula

Urodzona w 1977 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom: pracownia malarstwa prof.Stanisława Kortyki, tytuł: magister edukacji artystycznej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom: pracownia malarstwa i multimediów prof.Zbigniewa Bajka, tytuł: magister sztuki.

W latach 2003-2008 nauczyciel rysunku i malarstwa oraz wychowawca w Liceum i Gimnazjum Plastycznym w Zielonej Górze. Współautor i koordynator cyklu warsztatów Otwarte Działania Twórcze. Prowadząca liczne warsztaty plenerowe i muzealne. W latach 2005-20010 nauczyciel rysunku w szkołach policealnych na kierunku architektura wnętrz.

Od lat zajmuje się edukacją artystyczną, czerpiąc z tego radość i ogromną satysfakcję. Swoją pracą towarzyszy ludziom, którzy z pasją dążą do celu i odnoszą sukcesy. Swoje marzenia o własnej pracowni autorskiej spełnia w ukochanym Szczecinie otwierając najpierw Pracownię Stary Młyn, potem Pracownię Pogodno, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka pracownianego bolga.