Close
Skip to content

O nas

Pracownia Stary Młyn w Kamienicy

Nasza Pracownia to magiczne miejsce, powstałe z marzeń i fascynacji ludźmi podążającymi za swoją pasją.
W 2008 roku w zapomnianym budynku zabytkowego młyna,
powstało artystyczne atelier, gdzie z roku na rok przybywało chętnych, aby przeżyć niezapomnianą przygodę ze sztuką. Od czerwca 2021 przenosimy się do bardziej dla nas przyjaznej, pełnej światła i życia przestrzeni zabytkowej kamienicy w samym sercu miasta. Daje nam to poczucie wygody i zachęca do ciągłego rozwoju.
Nasze spotkania to przede wszystkim kurs nauki rysunku i malarstwa, ale także wspólna przestrzeń na złapanie oddechu i czasu na samorealizację w pędzącym świecie.

222483172_4428354263849604_1296324633687772904_n
O nas

Marta Sendłak-Marcula

Urodzona w 1977 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom: pracownia malarstwa prof.Stanisława Kortyki, tytuł: magister edukacji artystycznej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom: pracownia malarstwa i multimediów prof.Zbigniewa Bajka, tytuł: magister sztuki.

W latach 2003-2008 nauczyciel rysunku i malarstwa oraz wychowawca w Liceum i Gimnazjum Plastycznym w Zielonej Górze. Współautor i koordynator cyklu warsztatów Otwarte Działania Twórcze. Prowadząca liczne warsztaty plenerowe i muzealne. W latach 2005-20010 nauczyciel rysunku w szkołach policealnych na kierunku architektura wnętrz.

Od lat zajmuje się edukacją artystyczną, czerpiąc z tego radość i ogromną satysfakcję. Swoją pracą towarzyszy ludziom, którzy z pasją dążą do celu i odnoszą sukcesy. Swoje marzenia o własnej pracowni autorskiej spełnia w ukochanym Szczecinie otwierając najpierw Pracownię Stary Młyn, potem Pracownię Pogodno, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka pracownianego bolga.

O nas

Agata Strychalska

Urodzona w 1984 roku w Stargardzie Szczecińskim. Od dziecka zainteresowana sztuką. Absolwentka Szczecińskiego Liceum Plastycznego, specjalność Wystawiennictwo. Dyplom: Fotografia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się fotografią, projektowaniem graficznym i projektowaniem ubioru.

Od 2014 łączy swoje zainteresowania, pod marką PICCA przenosząc swoje fotografie na koszulki i tuniki. W czasie studiów prowadziła zajęcia z rysunku i malarstwa, przygotowujące młodzież do egzaminów wstępnych do Liceum Plastycznego. Uczestniczka wielu wystaw i laureatka konkursów w kraju i za granicą.Jej prace były wystawiane m.in. w Poznaniu, Warszawie, Bratysławie (Słowacja), Lwowie (Ukraina), Kabelvag (Norwegia) czy Dhace (Bangladesz). W latach 2005-2010 pracowała jako kreatywna opiekunka do dzieci. Uwielbia spędzać czas z dziećmi na zabawach plastycznych, łącząc beztroskę tworzenia z rozwijaniem wyobraźni, kreatywności i jednoczesnym doskonaleniem warsztatu swoich uczniów. Od 2015 roku nauczyciel prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży w Pracowni Pogodno. Od tego roku opiekun grup młodzieżowych w Pracowni Dworcowa oraz prowadząca zajęcia z malarstwa i fotografii w Pracowni Stary Młyn w Kamienicy.